52 372-42-63     660-775-579

 

CO WĘDKARZ POWINIEN POSIADAĆ, CZYLI O SPRZĘCIE WĘDKARSKIM

Każdy wędkarz, zarówno doświadczony wyjadacz, jak i początkujący amator, musi zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane wędzisko, kołowrotek, żyłkę, spławik, haczyk, ciężarki i zestaw przynęt. Jednak istnieją akcesoria wędkarskie, które nie należą do niezbędnych, ale z pewnością wpłyną na komfort wędkowania.Trzeba pamiętać, że wędkarz spędza dużo czasu na terenach podmokłych i często musi zmagać się z niesprzyjającą pogodą. Odpowiednie ubranie jest w stanie zagwarantować nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo. Podstawowym elementem są oczywiście buty, które powinny być wyposażone w nieprzemakalną membranę, chroniącą przed dostaniem się wilgoci do środka. Warto też sprawdzić czy podczas kilkugodzinnego użytkowania nie będą obcierać stóp i powodować odparzeń. Z kolei bielizna termoaktywna zapewni optymalny komfort termiczny. Jej cechą jest odprowadzanie nadmiaru wilgoci z powierzchni skóry, pozostawiając uczucie suchości. To skuteczne rozwiązanie, aby ochronić organizm przed utratą ciepła.

Warto zaopatrzyć się także w nieprzemakalną kurtkę i wodoodporne spodnie. Dostępnych jest wiele modeli, tworzonych na bazie mikrowłókien poliestrowych, które z jednej strony zapewniają właściwą wentylację skóry, a z drugiej izolują od wiatru i deszczu. Kurtka i spodnie wędkarskie powinny mieć kamuflaż, dzięki któremu nie będą odstraszać ryb. Warto zwrócić uwagę na praktyczne kamizelki z funkcjonalnymi kieszonkami. Użytecznym akcesorium wędkarskim jest również czapka chroniąca głowę przed działaniem promieni UV oraz rękawiczki zabezpieczające przed niskimi temperaturami.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w funkcjonalną torbę wędkarską, wykonaną z nieprzemakalnej tkaniny. Wewnętrzna komora główna powinna być obszerna i posiadać kilka mniejszych kieszeni zewnętrznych. Przydatna może się także okazać torba termoizolująca, nie tylko do przechowywania i transportu przynęt, ale również prowiantu. Wędkarze cenią sobie również takie akcesoria wędkarskie jak pokrowiec na kołowrotek, podpórka na wędkę, wygodne siedzisko, latarka czy wielofunkcyjny scyzoryk.

Zapisz się do newslettera